Pazartesi , Mart 1 2021

Ceviz Kabuğunu Kaynatıp Saçınıza Sürerseniz Muhteşem Yöntem

Merhaba değerli bilgievim.net sitesi takipçilerimiz Güzellik hakkında püf noktaları vermeye devam edıyoruz.

Bir çok insanın başlıca sorunu olan ve bazen piskolojik sorunlara yol açan sorunlardan biri olan saç dökülmesi yada seyrelmesini sizler için araştırdık ve muhteşem bir yöntem ile karşınıza geldik.

Saç dökülmesi çok rastlanan bir problem. Bu tip rahatsızlıklar için bazen kimyasal maddelerdense, doğal çözümler daha etkili sonuçlar verebiliyor. İşte saç dökülmesine doğal çözüm, ceviz kabuğu kürü

Saç dökülmesi tedavisi için pek çok şampuan, krem ve bitkisel ürün var olsa da bazen istenen etkiyi vermediği olabiliyor.

İşte böyle zamanlarda çözümü yine doğada buluyoruz: Ceviz kabuğu.

Elbette ki sarımsak gibi başka doğal çözümler var. Fakat bazı uzmanlar en etkili sonucu ceviz kabuğunun verdiğini söylüyor.

Saç dökülmesine ceviz kabuğu kürü için gereken malzemeler

20 ceviz kabuğu

1 litre su

Saç dökülmesi için doğal çözüm, ceviz kabuğu kürü nasıl yapılır?

Suyu bir tencereye alın ve içine ceviz kabuklarını ekleyin.
Kaynadıktan sonra ateşten alın.
Ilımasını bekleyin.

Elde ettiğiniz bu su ile günde 2 kez saçlarınızı yıkayabilirsiniz.  Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Cevizin faydaları

Cevizde bulunan yüksek omega-3 yağ asitleri ile kalp rahatsızlıklarını, diyabeti, yüksek kan basıncını ve klinik depresyonu en aza indirebilirsiniz.

Cevizde bulunan fitosteroller sayesinde prostat kanseri, kalın barsak ve göğüs kanseri için önlem oluştururken bağışıklığı da güçlendirir.

Şekliyle de insan beynini andıran ceviz,  öğrenmeyi ve anlamayı geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda parkinson ve alzheimer gibi  hastalıklarını önlemede güçlü bir savaşçıdır.

Ceviz Kabuğu Faydaları Adlı Videomuzu İzlemenizi Tafsiye ederiz.

About Health

Avatar

Check Also

Mucizevi Karışım İle 1 Günde Saç Dökülmesine Son

Mucizevi Karışım İle 1 Günde Saç Dökülmesine Son

Birçok bayanın sıkla karşlıştığı sorunlardan biri olan saç dökülmesine artık son Bayanların bu sorununa bitkisel bir çözüm önerimiz var. Sizler için araştırmalarımız sonucunda bazı bitkilerin saçları canlandırma ve güçlendirmede çok etkili olduğunu öğrendik. Sizlere vereceğimiz mucizevi karışım ile saçlarınız daha sık ve güçlü olacaktır. Karışımı denemeden önce Doktorunuza danışmanız önemli rica olunur İşte mucizevi yöntem. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir