Pazartesi , Mart 1 2021

Kilolarından Kurtulan 6 Kuvvetli Hanım

Kilo almak hakikaten biz hanımefendilerin başlıca problemi. Bir de aşırı olanlar var malesef. Fakat yaşadıkları sizin hayatınıza esin olabilir. Şimdi size 6 inanılmaz kuvvetli hanım göstereceğiz. Bu 6 hanım kilo vermeyi, sağlıklarını iyileştirmeyi ve hayatlarını tamamen değiştirmeyi başardılar.

6. Mayra Rosales

Mayra Rosales , obezitesi olan bayanlar içinde bir rekora haiz. Zayıflamaya başlamadan önceki ağırlığı 498 kilogram idi. Hanım yürüyemiyor, duş alamıyor ve vücudunu zor bela kaldırabiliyordu. Ailesi ona bakmak zorundaydı. Bir trajedi yaşadı ve, Mayra yaşamını değiştirmeye ve sağlığı için savaşmaya karar verdi. Yeğeni ciddi bir kafa travması geçirdi ve kısa süre sonrasında öldü. Hanım polise, yanlışlıkla çocuğun üzerine düştüğünü söyledi, sadece polis gerçeği ortaya çıkardı – aslolan vakası icra eden Mayra’nın kız kardeşiydi.

Kız kardeşi hapishaneye gönderildi ve Mayra küçüklere bakmak mecburiyetinde bırakıldı. Bu onu olanaksız bir duruma soktu ve zayıflamaya karar verdi. Bir takım oldukca tehlikeli ameliyattan kurtuldu, yeme alışkanlıklarını değiştirdi, fizyolojik egzersizler hayata geçirmeye başladı ve ilk ağırlığının % 80’ini kaybetmeyi başardı.

5. Charity Pierce

Charity Pierce, dünyadaki en fazla şişman bayanlar içinde 38 yaşlarında bekar bir anne. Ağırlığı 361 kilogram idi. 22 yaşındaki Tony ile kendi düğünü için zayıflamaya karar verdi. Charity, aşırı kiloluluğun yanı sıra, büyük bir şişmeye yol açan lenfödeme sahipti. Hareket edemiyor hatta evinden çıkamıyordu.

Sadece düğünü için kendi ayakları üstünde adım atma isteği, Charity’yi sıhhatli olma yolundaki zorlukların üstesinden gelmeye motive etti. Şimdi 13 kilogram doku çıkarıldıktan sonrasında 130 kilogram ağırlığında ve tertipli olarak egzersiz hayata geçirmeye devam ediyor.

4. Christina Phillips

Christina Phillips, ailesinin devamlı tartıştığı bir ailede büyüdü, bu yüzden problemlerden kaçmak için devamlı bir şeyler yiyordu. 12 yaşlarındayken 129 kilogram ağırlığındaydı ve 25 yaşlarındayken 300kg’dan daha ağırdı. Kendine özgüveni yoktu, evinden çıkmayı bıraktı ve tamamen annesine ve kocasına bağımlı hale geldi.

Christina bir tek 2 yılda 236 kilogram kaybetmeyi başardı. Mide ameliyatı geçirdi. Görünüşe gore, sıhhatli yiyecekler yemeye ve egzersiz hayata geçirmeye devam etmiş olduğu sürece kilolarını koruyacak.

3. Amber Rachdi

Amber Rachdi, kendini rahatlatmanın tek yiyecek olduğuna inanan kendine güvensiz bir kızdı. Amber 24 yaşına vardığında ağırlığı kritikti – ortalama 298 kilogram idi. Ebeveynleriyle beraber yaşamak için kendine ilişik kiraladığı daireden taşındı zira artık kendine bakamıyordu. Günlük rejimi 4 dev öğünden oluşuyordu ve arada bir yığın şeker yiyiyordu.

Amber bu yaşam tarzına “veda etmek” için kolları sıvadı. Mide ameliyatı geçirdi ve Spor salonuna gitmeye başladı. Bir terapist gitti ve sonuçlar inanılmaz oldu. Ameliyattan bir tek 6 ay sonrasında Rachdi 40 kilogram’dan fazla kilo yitirdi ve bir yıl sonrasında 25 kilogram daha yitirdi. Kilo verdikten sonrasında Amber, kilo almasına aldırmayan adam arkadaşından ayrıldı ve başka bir erkekle evliliğe ilk adımını attı.

2. Melissa D. Morris

Melissa D.Morris, Çocuk sahibi olmayı hayal eden bir hanımdı. Fakat fazla kilosu yüzünden hamile kalamadı – 295 kilogram ağırlığındaydı. Mide ameliyatı, rejim ve birçok fizyolojik aktivite yardımıyla Melissa neredeyse 70 kilogram kaybetmeyi başardı. Bu, hayalinin gerçekleşmesini sağlamış oldu – hamile kalmayı başardı. Sadece hamileliğinden sonrasında kilosu geri dönmeye başladı.

123 kilogram’a ulaştığında, Melissa günlük kalori alımını 1.200 kaloriye düşürdü ve 80 kilogram yitirdi. Şimdi kendisinin ve ailesinin neyi ne kadar yediğine hakikaten dikkat ediyor.

1. Zsalynn Whitworth

Zsalynn Whitworth, kilo vermek için ağırlık için bir karar alınca, kocası ona destek vermedi. Şişman hanımefendileri sevdiğini ve karısının zayıflaması durumunda ondan hoşlanmayı bırakacağını söylemiş oldu. Hatta Zsalynn’in zayıflama girişimlerini sabote etmeye çalıştı: mesela, ona marul almayı reddetti.

Zsalynn, fazladan kilo ile bir yıl savaşım ettikten sonrasında kocasından boşandı, yeni bir aşkla tanıştı ve sağlığını iyileştirmeye devam ediyor.

Obez olmak seneler alır ve doğal ki durumun kontrolünü yitirmek ve düzgüsel bir yaşama yine haiz olmak kolay bir iş değildir. Fakat insanoğlu tehlikede olduklarını oldukca geç olduğunda fark ediyorlar? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle lütfen paylaşın.

About Health

Avatar

Check Also

YEMEKLERDEN VE UYKUDAN ÖNCE 1 BARDAK İLE YAĞLARINIZI PARÇA PARÇA EDECEK !

YEMEKLERDEN VE UYKUDAN ÖNCE 1 BARDAK İLE YAĞLARINIZI PARÇA PARÇA EDECEK !

Son zamanlarda insanlar kilo vermek için çeşitli ilaçlar kullanmaktadır. Bu ilaçların hepsi kimyasal maddelerden oluşur. Kilo vermenize hiç bir şekilde yardımcı olmazken aynı zamanda sağlınızla aşırı derecede oynar. Sizlere bunlara hiç gerek olmadan nasıl kilo vereceğinizi ve göbek yağlarınızdan kurtulacağınızı anlatacağız. Ençok kış aylarında kullanılan zencefil çayının aslında göbek bölgesinde oluşan yağları yok ettiğinizi biliyormuydunuz? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir