Salı , Aralık 1 2020

Vücuttaki Tüm İltihabı Atıyor! Evinizde Ne olursa olsun Bulundurun

Meydana getirilen araştırmalar bazı bitkilerin irin sökücü tesirini ortaya koymuştur. Vücuttaki irin ise birçok sıhhat sorununa niçin olur; enfeksiyon kapmak, zatürre, romatizma şeklinde… Vücuttaki kırmızı kan hücrelerinin azalması ile beraber irin karşı konulamaz hale gelir. İşte bu şeklinde sorunları yaşamamak için sizlere şifalı, irin giderici bitkilerden bahsedeceğiz.

Zerdeçal:

İltihaplara karşı etkili bir antioksidan deposudur. Zerdeçalda bulunan curcumin iltihaplanmaya sebep olan değişik moleküler yapıları engeller. Zerdeçal; eklem iltihabı ve kas burkulması şeklinde hastalıkların tedavisinde etkilidir. Eklem ağrılarını ortadan kaldırır. Zerdeçalı şifa niyetine kullanmak için her sabah bir çay kaşığı zerdeçalı bir bardak su ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

İkinci kullanım şekli ise; bir çay kaşığı zerdeçalı 1 su bardağı ılık süt ile karışmasını sağlayarak tüketebilirsiniz. Haftada 3 kez tüketmek yeterlidir.

Zencefil:

Zencefil, tertipli olarak kullanıldığında romatizma ağrılarını azaltır, şişlikleri ortadan kaldırır. Zencefili toz ya da taze kök olarak kullanabilirsiniz. Sadece kullanmadan ilkin doktorunuza danışmalısınız zira zencefilin kan sulandırıcı tesiri bulunur.

Sarımsak

Sarımsağın irin söktürücü etkisinden yararlanmak için haftada birkaç kez bir diş sarımsağı suyla beraber hap şeklinde yutmalısınız.

Zeytinyağı

İltihap kurutma özelliği vardır. Bunun için saf, naturel bir yağ kullandığınızdan güvenilir olmalısınız. Tertipli olarak içildiğinde vücudun direncini artırır. Her sabah bir yiyecek kaşığı zeytinyağı içerek sağlığınıza sıhhat katın…

Ispanak

İyi bir antioksidan ve E vitamini deposudur. Ispanakta bulunan alfa-lionelik adlı asit, irin kurutmaya destek verir ve iltihaptan kaynaklı ağrıları yok eder. Tesirini süratli bir halde görmek istiyorsanız .iğ tüketin ya da taze ıspanak suyu için.

Ceviz

Meydana getirilen son araştırmalara bakılırsa günde 50 gram ceviz yiyecek, vücuttaki iltihabı en aza indirmeye destek verir. Vücuttaki irin bulunduğunun göstergesi olan CRP maddesini azaltır. Bu maddenin azalması demek kalp rahatsızlıklarının da en aza inmesine yardım eder. Cevizin faydalarını süratli bir halde alabilmek için; bir bardak suya 3 tane cevizi koyun ve bir gece süresince beklemeye alın. Sabah aç karnına bu suyu için. Tüm gün süresince dinç kaldığınızı görmüş olacaksınız. Ceviz suyunu her gün tüketebilirsiniz.

About Health

Avatar

Check Also

‘Ya tekrar olursa’ kaygısı stres bozukluğuna neden oluyor!

‘Ya yine olursa’ kaygısı stres bozukluğuna niçin oluyor!

Yaşadıkları afetin etkisinden kurtulamayan bazı insanlar, aradan yıllar geçse de afetin zihinlerindeki canlılığından bir türlü kurtulamıyorlar. Bu da bu kişilerin olumsuz duygulara kapılmasına yol açıyor. Bu kişilerde oluşan ‘ya tekrar olursa’ kaygısının ve korkusunun travmanın ardından stres ve kaygı bozukluğuna neden olarak kişinin işlevselliğine zarar verdiğini ifade eden uzmanlar, bu kişilerin kesinlikle bir profesyonel yardım almasını tavsiye ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir