Çarşamba , Ocak 20 2021

Limonun Bu Yararlarını Asla Duymadınız, Limonun Yararları

Limonun yararlarından yararlanmak için hasta olmanıza gerek yok. Bilhassa sağlıklıyken kullanmak hasta olmanızı da büyük seviyede engelliyor. Limonu direk yerseniz yada suyunu içerseniz ihtiva ettiği yüksek asit dişlerinize ve organlarınıza zarar verebilir. Bundan dolayı seyreltmeniz hem sağlığınız açısından, hem de yararı açısından fazlaca önemlidir. Sabahları kahvaltıdan otuz dakika ilkin 1 bardak ılık suya sıkacağınız yarım limon suyu, size inanılmaz faydalar elde edecektir. İşte besin olarak tüketmenin yanında, saç ve cilt sağlığına da iyi gelen limonla elde edilmiş limonlunun birçok faydası.

Limon Bağışıklık Sisteminizi Kuvvetlendirir!

C vitamini, bağışıklık sistemi için lüzumlu olan ve en büyük desteği elde eden vitamindir. Devamlı ve taze şekilde alınması ihtiyaç duyulan C vitamini, limonda fazlasıyla mevcuttur. C vitamininin yanısıra birçok vitamin içeren limon suyu, organları ve kanı temizleyerek; kolera, sıtma benzer biçimde mühim hastalıklara yakalanma riskini de ortadan kaldırır.

Limonun Depresyona Yararları

Beyin sağlığını korumuş olan limon suyu, stresli ve bunalımlı dönemleri hafifçe atlatmanıza destek sunar. Limonlu içmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde, günlük koşuşturma ve emek verme esnasında daha enerjik olabilirsiniz. Gece iyi uyumanızı ve uykunuzu almış olarak uyanmanızı sağlar.

Limonun Sindirime Yararları !

Limon suyu mideyi ve bağırsakları toksinlerden temizler. Kabızlık, hazımsızlık, şişkinlik ve mide yanması şikayetlerini ortadan kaldırır. Limon suyunu bahsettiğimiz şekilde kahvaltılardan ilkin alabilirsiniz. Bilhassa midenizde şişkinlik, hazımsızlık ve geğirme benzer biçimde şikayetleriniz var ise doktorunuza danışmanız yanısıra, limon suyunu sodayla karışmasını sağlayarak akşam yemeklerinden sonrasında da kullanabilirsiniz.

Limon Ağız ve Dişeti Sağlığınıza Yararları

Limon suyu, diş sağlığınızı korumakta mühim rol oynar. Kullanıldığında ağız içini bakteri ve toksinlerden temizler. Dişeti ihtihapları ve diş ağrılarına iyi gelir. Limon suyu asit içerdiğinden, kullanıldıktan sonrasında dişleri aşındırmaması için ağız, temiz suyla iyice çalkalanmalıdır.

Limon Cilt Lekelerini Yok Eder!

Limon, organik bir antiseptiktir. Dolayısıyla cilt ile ilgili sorunların tedavisinde de yardımcıdır. Organik bal, saf su ve bir miktar limonun suyu karıştırılarak cilde maske şeklinde uygulandığında, zaman içinde cilt lekelerini ortadan kaldıracaktır. Ek olarak siyah noktaların temizliğinde, güneş yanıklarında, yara izlerinde ve kırışıklıklarda da etkilidir.

Limonun Faydaları

Limonun Yararları

Limonun Kilo Vermenize Yararları !

Limon, bünyesindeki lif deposu yardımıyla açlık hissini ortadan kaldırır. Kilolarınızdan kurtulmak için yapacağınız rejimle beraber sabahları içeceğiniz limonlu su, süratli ve sıhhatli zayıflamanızı elde edecektir.

Ek olarak Limon ve Limon Suyu;
Vücuttaki C vitamini açığını kapatır. Cildin PH dengesini sağlayarak yaraları iyileştirir, lekeleri giderir. Kolon hastalıklarında endikedir. Vücuttaki toksinlerin kolayca atımını sağlar. Sindirimi kolaylaştırarak, safrayı düzenler. Fena huylu bakterilerin vücutta çoğalmasını önler. Böbrekleri ve karaciğeri temizler. Eklem ağrılarına iyi gelir. Grip ve soğuk algınlığını tedavi eder. Beyin ve sinir sistemi sağlığını korur. Fena kolesterolü düşürmede mühim rol oynar. Tırnak bakımında kullanıldığında, tırnakları sağlamlaştırır. İdrar söktürücü özelliğe haizdir. Tansiyonu dengeler. Limon suyunun yanısıra limon yağı ve limon kabuğu da oldukça faydalıdır.

Uyarı; Herhangi bir rahatsızlığınız var ise, yukarıdaki detayları uygulamadan ilkin lütfen doktorunuza danışınız.

About Health

Avatar

Check Also

‘Ya tekrar olursa’ kaygısı stres bozukluğuna neden oluyor!

‘Ya yine olursa’ kaygısı stres bozukluğuna niçin oluyor!

Yaşadıkları afetin etkisinden kurtulamayan bazı insanlar, aradan yıllar geçse de afetin zihinlerindeki canlılığından bir türlü kurtulamıyorlar. Bu da bu kişilerin olumsuz duygulara kapılmasına yol açıyor. Bu kişilerde oluşan ‘ya tekrar olursa’ kaygısının ve korkusunun travmanın ardından stres ve kaygı bozukluğuna neden olarak kişinin işlevselliğine zarar verdiğini ifade eden uzmanlar, bu kişilerin kesinlikle bir profesyonel yardım almasını tavsiye ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir