Çarşamba , Aralık 2 2020

Bir günde öksürüğü yok eden organik şurup tarifi

Soğuk algınlığı problemlerinde yaşayabileceğiniz en sinir bozucu ve rahatsız edici şeylerden birisi de onunla beraber gelen kalıcı öksürüktür. Kronik öksürük tüm gün devam ederek oldukça hastalık verir. Öksürük tedavi edilmediğinde değişik problemlere yol açabilir, hatta sesinizi kaybetmenize bile niçin olabilir. Bu yazımızda nerede ise her öksürüğü kısa sürede tedavi edecek ev yapımı organik bir öksürük şurubu tarifi vereceğiz.

Doğal Öksürük Şurubu TarifiOrganik Öksürük Şurubu Tarifi

Organik Öksürük Şurubu Tarifi

Organik öksürük şurubunu hazırlamak için ihtiyacınız olacak malzemeler:

  • 1/4 Bardak rendeden geçirilmiş taze zencefil yada toz zencefil kökü
  • 1/4 Bardak zencefil kökü
  • 1/4 Bardak hatmi kökü
  • 1/4 Bardak papatya çiçeği
  • 1/4 Bardak limon suyu
  • 1 yiyecek kaşığı tarçın
  • 1 su bardağı organik bal
  • 250 ml. hazır su

Organik Öksürük Şurubunun Hazırlanışı

İlk olarak, orta boy bir tencereye 250 ml. suyu koyun. Peşinden, kurutulmuş bitkileri suya ilave edin ve karışımı kaynamaya bırakın. Peşinden altını kısarak karışımın ilk miktarının yarısına gelene kadar  kaynatmaya devam edin. Hemen sonra karışımı bir tülbentten yada ince bir kevgirden geçirin.

Sonrasında limon suyu ve organik balı ilave ederek iyice karıştırın. Organik öksürük şurubunu hava geçirmez bir kavanoza koyarak ağzını kapatın. Bu organik öksürük şurubunu ikiki aya kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

Organik Öksürük Şurubu Iyi mi Kullanılır?

Hazırlamış olduğunuz organik öksürük şurubunu bir çorba kaşığı olarak günde üç kez tüketebilirsiniz. Bu şurup çocuklarda oldukça etkili olsa da, günde 1 çay kaşığından fazla tüketmemeleri gerekmektedir.  Ek olarak çocuklarda kullanılmadan ilkin doktora danışmanızda yarar vardır.

Yazımızda yer edinen organik öksürük şurubu ile öksürüğünüze umar buldunuz mu? Bu tarifi denediniz mi? Yorum bölümümüzden bizlere bildirin.

About Health

Avatar

Check Also

‘Ya tekrar olursa’ kaygısı stres bozukluğuna neden oluyor!

‘Ya yine olursa’ kaygısı stres bozukluğuna niçin oluyor!

Yaşadıkları afetin etkisinden kurtulamayan bazı insanlar, aradan yıllar geçse de afetin zihinlerindeki canlılığından bir türlü kurtulamıyorlar. Bu da bu kişilerin olumsuz duygulara kapılmasına yol açıyor. Bu kişilerde oluşan ‘ya tekrar olursa’ kaygısının ve korkusunun travmanın ardından stres ve kaygı bozukluğuna neden olarak kişinin işlevselliğine zarar verdiğini ifade eden uzmanlar, bu kişilerin kesinlikle bir profesyonel yardım almasını tavsiye ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir