Çarşamba , Aralık 2 2020

Malum en kuvvetli naturel antibiyotik “Altın Bal” tarifi

Anti-enflamatuar ilaçlar, bağışıklık sistemimizden meydana gelen vücuttaki aşırı iltihabı ortadan kaldırmak için kullanılır.

Reçeteli yada reçetesiz olarak satılan anti-enflamatuar ilaçlar devamlı kullanılmaları halinde vücudunuza zararları olabilir, şundan dolayı bazı anti-enflamatuar bileşenleri uzun süre alındığında negatif etkilere niçin olur. Ek olarak, ilaç şirketlerinin ilaçlarını daima daha kuvvetli hale getirmeleri için devamlı bir çabaları vardır, bu da yan etkilerinin her zamankinden daha uzun sürdüğü anlamına gelir.

Bununla beraber, bir tek sanayileşmiş anti-enflamatuarlara bağımlı olmaya gerek kalmamıştır. Bazı bitkiler içinde Anti-enflamatuar etkilere haiz bileşenler bulunmaktadır ve bu bitkiler tüketildiklerinde naturel oldukları için negatif yan etkisinde bırakır göstermezler.

Bu naturel anti-enflamatuarlar, ister solunum yolu ister idrar yolu enfeksiyonları olsun, yaygın enfeksiyonlara karşı kullanılabilirler. Organik bal ve zerdeçal karışımı temelde bu işlevi gören olağanüstü bir bileşendir.

Bal ve zerdeçal karışımı, vücudumuzun immünolojik yanıtlarının artmasını destekleyen anti-enflamatuar özelliklere haiz geleneksel bir reçetedir.

Bu naturel antienflamatuar ile beraber gelen tüm yararları elde etmek için, bileşenlerin yüksek kalitede olması gerekir, bundan dolayı organik içeriklerin kullanılması daha iyidir.

İşte bu naturel karışımın bu kadar etkili olmasının sebepleri:

Balın Faydaları Neler?Balın Yararları Neler?

Balın Yararları Neler?

  • Bal, antioksidanlar ve temel vitaminler bakımından zengindir.
  • Rejeneratif özellikleri sebebiyle, arı balı özgür radikallerin hücrelerin negatif etkilerine karşı savaşır, dokuyu sağlamlaştırır ve antikor sayısını arttırır.
  • Ek olarak, anti-enflamatuar tesiri ile hava yollarındaki mukusun azaltılmasına destek olduğundan yaygın olarak bilinir.

Zerdeçalın Faydaları Neler?Zerdeçalın Yararları Neler?

Zerdeçalın Yararları Neler?

Zerdeçal, çeşitli yemeklerin tadını lezzetlendiren ve görünümünü iyileştiren turuncu rengi sebebiyle oldukça meşhur bir baharattır.

Karakteristik rengi, kuvvetli bir anti-enflamatuar ve naturel ağrı kesici olan kurkumin’den gelir.

Kurkumin şunları yapabilir:

  • Dokumuzdaki iltihabı dengeler,
  • Zararı dokunan patojenleri yok eder,
  • Enfeksiyonlara yol açan ajanlara karşı koruyucu bir bariyer oluşturur.

Biz buna esas olarak bal ve zerdeçaldan meydana getirilen “altın bal” diyoruz. Kalıcı bir tesir sağlamak ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için birçok insan rejimlerine altın bal eklerler. Bununla beraber altın bal enfeksiyonları tedavi etmek için periyodik olarak naturel bir anti-enflamatuar olarak da kullanılabilir.

“Altın Bal” Karışımı Tarifi“Altın Bal” Karışımı Tarifi

İşte “Altın Bal” Karışımı Tarifi

İçindekiler:

  • 100 gram organik bal (4 yiyecek kaşığı)
  • 15 gram zerdeçal tozu (1 yiyecek kaşığı)
  • 1 kapaklı cam kavanoz
  • 1 tahta kaşık

“Altın Bal” Karışımının Iyi mi Hazırlanmış olur?

Organik balı zerdeçal tozu ile cam kavanozda benzeşik bir hale gelene kadar iyice karıştırın. Bileşenlerin konsantrasyonunu çoğaltmak ve altın balınızın etkili olduğundan güvenli olmak için 1 gece ağzı kapalı olarak  beklemeye alın.

“Altın Bal” Karışımı Nasıl Tüketilmeli?“Altın Bal” Karışımı Iyi mi Tüketilmeli?

“Altın Bal” Karışımı Iyi mi Tüketilmeli?

Her gün, tercihen sabahları kahvaltıdan ilkin bir kaşık altın bal tüketebilirsiniz. Altın balı direkt tüketebileceğiniz benzer biçimde yarım bardak ılık suda seyrelterek de içebilirsiniz. Enfeksiyonunuz var ise, günde 3 defaya kadar tüketmeniz önerilir.

Zerdeçalın naturel bir anti-enflamatuar olarak iyi mi kullanılacağını öğrendiğinize gore, yaşam kalitenizi ve ailenizin sağlığını iyileştirmek için bu bileşenden kesinlikle yararlanın.

Not: Safra kesesi taşı yada karaciğer problemleriniz var ise bu naturel anti-enflamatuarı tüketmeyin.

About Health

Avatar

Check Also

‘Ya tekrar olursa’ kaygısı stres bozukluğuna neden oluyor!

‘Ya yine olursa’ kaygısı stres bozukluğuna niçin oluyor!

Yaşadıkları afetin etkisinden kurtulamayan bazı insanlar, aradan yıllar geçse de afetin zihinlerindeki canlılığından bir türlü kurtulamıyorlar. Bu da bu kişilerin olumsuz duygulara kapılmasına yol açıyor. Bu kişilerde oluşan ‘ya tekrar olursa’ kaygısının ve korkusunun travmanın ardından stres ve kaygı bozukluğuna neden olarak kişinin işlevselliğine zarar verdiğini ifade eden uzmanlar, bu kişilerin kesinlikle bir profesyonel yardım almasını tavsiye ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir