Pazartesi , Mart 1 2021

Yumurta Beyazı Güzellik İçin Kullanım Alanları

Yumurta beyazı, güzellik rutininize fazlaca destek olabilecek irin önleyici, sıkılaştırıcı ve tıkanıklık giderici özelliklere haizdir.

Yumurta, ihtiva ettiği mineral ve protein yardımıyla dünyada en fazlaca tüketilen gıdalardan biridir. Bildiğiniz şeklinde yumurta sarı ve beyaz olmak suretiyle iki bölümden oluşur. İçerisindeki besinlerin bir çok yumurta sarısında bulunurken, yumurta beyazı da sağlığınız ve güzelliğiniz için harikadır.

Yumurta akı da her türlü leziz tarifte kullanılmaktadır.

Saç ve yüz maskelerinde kullanılan muhteşem bir güzellik ürünüdür.

Kahvaltıdan kalan yumurta beyazınız var ise, burada size bu tarz şeyleri kullanmanın en iyi ve sıhhatli yollarını anlatacağız.

Yumurta akını kullanmanın yolları

Büzücü ve kızarıklığı azaltma kabiliyetleriyle ünlüdürler. Bununla birlikte cildiniz için muhteşem bir antienflamatuardır. Bu yüzden güzellik alanında kullanmanın o denli fazlaca yolu var ki bu aslen öteki pahalı seçeneklerden daha etkilidir.

Güzellik rutinimizde yumurta beyazı kullanma mevzusunda haiz olmamızla birlikte talihli olduğumuz şey, son aşama uygun fiyatlı ve bulmanın kolay olmasıdır. Bu çözümler fazlaca etkilidir ve yapımı ve uygulaması kolaydır; birçok yönden yarar sağlarlar.

1. Eksfoliye Edici

Yumurta akını peeling olarak kullanabilirsiniz! Cildinizdeki kirlerin ve ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine destek sağlar.

2. Akne

Antiinflamatuar olmasının yanı sıra yumurta akı kızarıklığı azaltmada fazlaca iyidir. Sivilceniz var ise, onu denetlemek, göze batmadan ve hatta tamamen ortadan kaldırmak için etkili bir yöntemdir.

Akne, cildinizde sivilcelerin görünmesine yol açan fazla yağdan oluşur. Ondan sonra enfeksiyon kaparlar ve cildinizi ciddi şekilde etkilerler. Çoğu zaman erişkinlik döneminde ortaya çıkar, sadece yetişkinliğe kadar devam edebilir ve ergenlikten sonrasında komplikasyonlara niçin olabilir.

Yumurta beyazı kullanmak cildinizdeki yağ üretimini düzenler. Bu bununla beraber cildinizin düzgüsel ve sıhhatli pH değerine dönmesine destek olacaktır. Yağ seviyesi ne kadar düşükse sivilceye haiz olmak o denli zor olur.

3. Göz altı torbaları

Dekonjestan gücü sebebiyle yumurta akı, göz altı torbasının görünümünü mühim seviyede iyileştirebilir. Öteki bir artı; Bitkinlik, stres yada yeterince uyumamadan meydana gelen koyu halkaların açılmasına destek sağlar.

Ben ne yapacağım?

Yumurta akını bir pamuk topuyla yada pamuklu çubukla direkt bölgeye uygulamanızı tavsiye ederiz. 10 dakika beklemeye alın ve ılık suyla durulayın. Haftada minimum 2 kez tekrarlayın.

4. Gözenekler

Yumurta akının bir öteki mükemmel kullanımı ise; gözeneklerinizin boyutunu küçültür ve en aza indirir. İçerisindeki protein yardımıyla sarkık ciltlerin sıkılaşmasına destek olurlar. Tonik şeklinde davranırlar ve size daha minik görünen gözenekler verirler.

5. Nemlendirici

Yumurta akı cildinizin kirlerden kurtulmasına destek sağlar, aşındırıcı olmak yerine besler ve nemlendirir.

Oldukça fazla protein içerdikleri için yüzünüzü naturel olarak nemlendirirler ve kuruluğu önlemede harikadırlar. Bal ve zeytinyağı ile birleştirirseniz oldukça besleyici ve nemlendirici bir maske elde edersiniz.

Yumurta akı ile yüz maskesi

Artık yumurta beyazının inanılmaz kullanımlarını bildiğinize bakılırsa, tüm özelliklerinden iyi mi yararlanacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. Bugün size yüzünüzü tedavi etmek için süper kolay ve uygun fiyatlı bir tanım vereceğiz. Bu tarifin kırışıklık önleyici, nemlendirici ve irin önleyici özellikleri vardır.

Malzemeler

  • 1 yumurta akı
  • 1 yiyecek kaşığı bal (25 gr)
  • 20 damla badem yağı

Hazırlanması

Yumurta beyazlarını tercihinize bakılırsa bir mikser ile yada elle çırpın. Baloncuklar oluştuktan sonrasında bal ve badem yağını ilave edin. Her şey iyice birleşene kadar karıştırın.

Uygulama

Temiz ve kuru bir yüze uygulamak en iyisidir. Maskeyi 20 dakika beklemeye alın.
Bu sürenin sonunda ılık suyla durulayın ve haftada 2 kez tekrarlayın.

About Health

Avatar

Check Also

SİYAH NOKTALARI YOK EDEN EN ETKİLİ YÖNTEM YUMURTA AKI MASKESİ !

SİYAH NOKTALARI YOK EDEN EN ETKİLİ YÖNTEM YUMURTA AKI MASKESİ !

Cildin en en yaygın sorunlarından biri noktalardır . Siyah noktaları sağlığa gerçekten tehdit oluşturmadığı doğrudur . Ancak, onlar çok sinir bozucu olurlar ve imajımızı büyük ölçüde düşürdükleri doğrudur. Bu sinir bozucu durum vücudumuzun yüzünün en görünür alanında ortaya çıkar. Siyah noktadan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız , bugün size çok etkili olan yöntem göstereceğiz. Siyah noktaları kaldıran en etkili yöntem Yumurta Maskesi: Bu etkili maskeyi hazırlamak için […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir