Çarşamba , Aralık 2 2020

Nasır İçin Tedavi Şekilleri

Papatya yağı sakinleştirici ve yumuşatıcı etkisiyle nasır tedavisi için en sık tavsiye edilen yağdır. Papatya yağını en etkili şekilde kullanabilmek için ayaklarda kullandığınız nemlendiriciye 10-15 damla ekleyebilirsiniz. Tertipli olarak papatya yağı kullanmak nasırı yumuşatmanın yanı sıra ağrıyı hafifletir. Bilhassa ayağınızı vuran bir ayakkabı giydikten sonrasında papatya yağıyla ayaklarınıza masaj yapmak ağrının daha kısa sürede geçmesine destek olacaktır.

Oldukça sertleşmiş nasırlar için Hint yağı kullanabilirsiniz. Ayaklarınızı ılık suda 30 dakika kadar beklettikten sonrasında iyice kurulayın ve ponza taşıyla nasırın üst kısmını mümkün olduğunca paklayın. Cildin yumuşak bölgesine zarar vermemek için tüm nasırı tek seferde temizlemeye çabalamayın ve ponza taşını oldukça bastırmayın. Ölü deriyi aldıktan sonrasında nasıra çubuklu pamukla Hint yağı sürün ve yağın cilde iyice işlemesi için bir bandajla sarın. Bu uygulamayı nasır yumuşayana kadar her akşam yapın. Yağı sürdükten sonrasında eski bir çorap giyebilirsiniz. Oldukça sert nasırların yumuşaması 2 hafta kadar sürebilir.

Nasırlardan Kurtulmanın Öteki Yolları

Ekmek ve Sirke Nasırı yumuşatmak için geleneksel olarak kullanılan bir öteki yöntem ise bir parça ekmek ve sirkedir. Bu yöntem için 1 yiyecek kaşığı içine yarım dilim ekmek içini ufalayın. Ekmek sirkeyi iyice emdikten sonrasında havanda döverek yoğun bir merhem kıvamına getirin. Hazırladığınız sirkeli merhemi nasırlı bölgeye koyun ve bir bandajla sarın. Bu uygulamayı gece yatmadan ilkin yapabilirsiniz.

Karbonat naturel peeling görevi görür ve nasırlar için kullanılabilir. Karbonatın içindeki kristaller katılaşmış derinin pul pul dökülmesine destek verir. Ilık suyla dolu bir leğenin içine 3 yiyecek kaşığı karbonat koyun ve iyice karıştırın. Arkasından ayaklarınızı içine sokun ve 10 dakika kadar bekleyin. Ayaklarınızı sudan geçirin ve yumuşamış cildi sünger taşı ile ovalayın. Ya da şöyleki bir yol da seyredebilirsiniz: 3 ölçü karbonat ile 1 ölçü suyu karıştırıp macun haline getirin. Bu karışımla nasırlara birkaç dakika masaj yapın. Arkasından ayaklarınızı sudan geçirin ve ölü deri hücrelerini sünger taşı ile nazikçe ovalayarak paklayın. 2 Yöntemden herhangi birisini ayaklarınız yine sıhhatli görünene kadar günde bir kez uygulayın. Aspirin Aspirin nasırların etrafındaki katılaşmış derinin yumuşamasına destek olabilir. Ek olarak nasırın verdiği rahatsızlığın hafiflemesine de destek verir.

About Health

Avatar

Check Also

Yumurta Beyazı Güzellik İçin Kullanım Alanları

Yumurta Beyazı Güzellik İçin Kullanım Alanları

Yumurta beyazı, güzellik rutininize çok yardımcı olabilecek iltihap önleyici, sıkılaştırıcı ve tıkanıklık giderici özelliklere sahiptir. Yumurta, içerdiği mineral ve protein sayesinde dünyada en çok tüketilen gıdalardan biridir. Bildiğiniz gibi yumurta sarı ve beyaz olmak üzere iki bölümden oluşur. İçerisindeki besinlerin çoğu yumurta sarısında bulunurken, yumurta beyazı da sağlığınız ve güzelliğiniz için harikadır. Yumurta akı da […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir