Çarşamba , Aralık 2 2020

EVDEKİ MALZEMELER İLE KARARMIŞ KOLTUK ALTI SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM !

Terleme önleyici ürünler ve tıraş kremlerinde bulunan pigmentasyon arttırıcı maddeler, cilt ürünleri ve kimyasallar belirli bölgelerde ölü hücrelerin birikmesine ve cilt renginde koyulaşmaya niçin olmaktadır.

Cilt bakım uzmanlarının önerilmiş olduğu kremler çoğu zaman oldukça pahalıdır ve bu yüzden birçok insan bu benzer biçimde ürünleri kullanmaktan nefret eder..

Her neyse ki, hem paranızı kenara koymanıza hem de koltuk altındaki koyu lekelerden kurtulmanıza destek olacak bazı mutfak malzemelerini bugün sizlerle paylaşıyor olacağız

  • Limon Suyu

Yalnız limon suyunu koyu bölge üstünde birkaç dakika süresince ovun ve arkasından su ile durulayın. Limonun cildinizi beyazlaştıracak ve ovmasına destek olacak asidik özellikleri bulunur. Sadece eğer kırılgan bir cildiniz var ise, bunu uygulamaktan kaçınmanız gerekiyor.

  • Karbonat

Karbonatı su ile karıştırın ve bunu koyu bölgenin üstüne uygulayın. Bu sayede cildinizdeki ölü hücrelerden arınacaksınızdır.

  • Koltuk Altınıza Patates Dilimleri Koyun

Bir dilim patates alın ve günde iki sefer 10 dakika olmak suretiyle koltuk altınızı ovun. Orta derecede asit içerdiklerinden dolayı patates, renk açıcı bir madde olarak vazife görür.

  • Salatalık Dilimleri

Patates dilimlerinde olduğu benzer biçimde günde iki sefer 10 dakika olmak suretiyle koltuk altınızı salatalık ile ovun. Salatalık organik bir renk açıcıdır ve koltuk altınızdaki koyu lekeleri giderir.

  • Portakal Kabuğu

Kuru bir portakal kabuğunu bir blendera atın ve arkasından süt ilave edin. Koyu bir kıvam elde etmeniz gerekiyor. Bu macunu koltuk altınıza 10 dakika süresince uygulayın ve ondan sonra su ile sudan geçirin. Portakal ve süt renk açıcı olarak vazife alacak laktik asit açısından zengindir.

  • Papaya Ovucu

1 papayayı ezin ve cildinizi bununla ovduktan 20 dakika sonrasında su ile durulayın. Papaya, cildinizin yenilenme sürecini hızlandıracaktır.

  • Koltuk Altı Tüylerinizi Ağda ile Alın

Koltuk altında renk koyulaşmasına niçin olduğundan dolayı jiletten kaçının. Bunun yerine kıllarınızdan kurtulmak için ağda yapın.

  • Limon ve Esmer Şeker

Koltuk altınızdaki ölü derilerden kurtulmak için limon ve esmer şeker kullanın ve koyulaşmaya yol açan ölü derilerden tamamen kurtulun. Sadece kırılgan cildiniz var ise, limon yerine zeytin yağı kullanabilirsiniz.

Not: Koltuk altınızda koyulaşmaya yol açan şeker yada endokrin ile ilgili rahatsızlıklarınız (hipofiz bezi bozuklukları) var ise, kesinlikle doktorunuza danışınız.

About Health

Avatar

Check Also

Yumurta Beyazı Güzellik İçin Kullanım Alanları

Yumurta Beyazı Güzellik İçin Kullanım Alanları

Yumurta beyazı, güzellik rutininize çok yardımcı olabilecek iltihap önleyici, sıkılaştırıcı ve tıkanıklık giderici özelliklere sahiptir. Yumurta, içerdiği mineral ve protein sayesinde dünyada en çok tüketilen gıdalardan biridir. Bildiğiniz gibi yumurta sarı ve beyaz olmak üzere iki bölümden oluşur. İçerisindeki besinlerin çoğu yumurta sarısında bulunurken, yumurta beyazı da sağlığınız ve güzelliğiniz için harikadır. Yumurta akı da […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir