Pazartesi , Mart 1 2021

Sizi kilo aldıran 9 fena alışkanlık!

Kilo vermek için her insanın kendine nazaran bir favori yöntemi var benzer biçimde görünüyor. Fakat ne yazık ki, bu yöntemler çoğunlukla işe yaramayabiliyor. Şundan dolayı kilo vermek için değişik yöntemler denenmesine karşın günlük yaşantımızdaki birçok alışkanlığımız kilo vermek bir yana dursun şişmanlamamıza niçin olabiliyor.

Bu yazımızda bayanların kilo vermesini engellemiş olan ve şişmanlamasına yol açan 9 fena alışkanlıktan bahsedeceğiz.

Kilo Almanıza Niçin Olan 9 Fena Alışkanlık

1- Yatmadan Ilkin Yiyecek Yiyecek

Büyük olasılıkla, siz de gece geç saatlerde yiyecek yiyorsunuz, aç olduğunuz için değil şu sebeple bu bir alışkanlık. Yedi gün süresince yatmadan ilkin yediklerinizi kesinlikle takip edin, kalorisi yüksek bir oldukça besini tükettiğinizi görmüş olacaksınız. Bir şey yiyecek zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız, bir dilim meyveyi tercih edebilirsiniz.

2- Uyku Düzensizliği

Tertipli bir uyku planına uymak uyku kalitenizi iyileştirebilir. Yatmaya gitmek için belirli bir zamanınız yoksa, vücudunuzun kimyası senkronize olabilir.
Bu da, sizi bir şeyler yemeniz gerektiğine inandıracak hormonal dengesizliklere yol açabilir.

3- Dikkati Dağılmışken Yiyecek Yiyecek

Uzun ve yorucu bir günün arkasından TV seyretmek için koltukğa uzanmak rahatlatıcı olabilir. Sadece oldukça geçmeden, ne tükettiğinize bile dikkat etmeden atıştırmaya başlayabilirsiniz. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi, dikkat dağınıklıklarının bir kişinin yüzde 50 daha çok kalori almasına niçin bulunduğunu bir emek harcama ile ortaya koymuştur. Tekrar ki sefere tv karşısında oturduğunuzda gereksiz kalorili atıştırmalıklar tüketmediğinizden güvenli olmalısınız.

4- Stres ve Kaygı

Bu iki kelime en fena düşmanınız olabilir. Stres ve kaygı şişmanlamaya niçin olduğu benzer biçimde yaşam kalitenizi de bozabilir. Bu duyguları deneyimlediğinizde, duygusal açlıkla karşı karşıya kalırsınız. Duygusal açlık daha çok yiyecek yeme eğilimine niçin olmaktadır. Stres ve kaygı ile oluşan sıkıntıları tatlılar yada aburcubur yiyerek hafifletebileceğimizi düşünürüz. Bunlar hakkaten ciddi sorunlardır, sadece illada yiyecek yemeniz gerekiyorsa, ilkin su, çay yada bir parça meyve tüketmeye çalışın.

5- Süratli Yiyecek Yiyecek

Yeni nesil her mevzuda telaşlı davranmaktadır. Biz hareketli bir toplumuz ve koşarken bile yiyecek yiyoruz. Çoğu zaman, yemeğimizi muntazam bir halde çiğnemek için vakit ayırmıyoruz. Eğer yemeğimizi yerken yeterince çiğneseydik, tokluk hissini daha iyi kavrardık ve iyi çiğnemek bununla birlikte sindirime de destek olmak anlama gelir. Her lokmayı yavaşça çiğnemek, yiyecek süresini ortalama yirmi dakika sürmesi anlama gelir.

6- Hareketsiz Bir Yaşam

Günlük hayatımızda yeterince yürüseydik, hareketsiz bir yaşam tarzının kurbanı olmazdık. Hareketsiz yaşam çağımızın hastalığı küresel aşırı kiloluluğun ana sebeplerinden birisidir. Oturduğumuzda yeriz. Sonrasında yağ midsections çevresinde sürünmeye adım atar ve biz fizyolojik aktiviteye katılmak için oldukça istekli değiliz.

Hareketsiz yaşamın niçin olduğu şişmanlığı önlemek için kendinize günlük yürüyüş için bir hedef koyun, böylelikle fazla kilolarınızı daha kolay verebileceksiniz.

7- Kahvaltı Öğününü Atlamak

İşe ya da okula giden kişiler ayaküstü de olsa kapıdan çıkmadan bir şey atıştıramazlarsa, kahvaltı öğününü tamamen atlayabilirler. Bir çok diyetisyen ve sıhhat uzmanı, kahvaltının günün en mühim öğünü olduğu mevzusunda hemfikirdirler. Sabah kahvaltısı metabolizmamızı harekete geçirir. Ve bu anahtar açıldığında, tüm gün açık kalmaya eğilimlidir. İyi bir metabolizma hızı olmadan, kalori yakmak neredeyse imkansızdır. Günün ilk yemeği proteinleri, sıhhatli bir yağ gıdasının ufak bir bölümünü ve kombine karmaşık karbonhidratları içermelidir.

8- Aşırı Tuz Tüketimi

Aşırı tuz tüketimi vücudunuzda sıvı tutulmasına niçin olarak kilo almanıza neden olur. Vücudunuzda oldukça fazla sıvı olduğunda, bunun kan basıncınız üstünde negatif bir tesiri olabilir. Lezzetten vazgeçemem diyorsanız, yemeğinizi lezzetlendirmek için başka yollar deneyebilir hatta bu mevzuda baharatlara başvurabilirsiniz.

9- Kafi Sıvı Tüketmemek

Böbreklerimiz, öteki organların yanı sıra, kafi suları olmadığında muntazam emek harcama güçlüğü çekerler. Kafi su tüketimi olmadığında vücudunuzda toksinler birikebilir. Vücudunuz su ihtiyacını karşılamak için uzmanlar günde minimum 2 litre su içmeyi öneriyorlar. Bu, vücudunuzdaki toksinlerin daha iyi atılmasına ve aşırı sıvı birikmesinin önlenmesine yol açacaktır. Gazlı içecekleri tüketmek iyi bir sıvı deposu değildir. Gazlı içecekler bir tek yüksek şeker seviyeleri sebebiyle kilo alımına yol açacaktır.

About Health

Avatar

Check Also

Okinawa Diyetinin İşe Yaramasının En Büyük Sebebi

Okinawa Rejiminin İşe Yaramasının En Büyük Sebebi

Okinawa, dünyada insanlarının uzun ömürlülüğü ile bilinen bir ülke olan Japonya’nın güneyinde yer alan bir ada prefektörlüğüdür. Bu bölgenin insanlarında koroner arter hastalığının görülme oranı, Japonya anakarasında yaşayan insanlara göre çok daha düşüktür. Okinawa’da yaşayan yaşları yaklaşık yüz civarı olan Japonlar üzerinde, bu insanların hangi yaşta kendi yemeklerini pişirebilen, ev işlerini yapabilen ve kendi evlerinde […] Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir